Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

Stránky tělesné, duševní a citové harmonie

Jaká témata máte v oblibě?

Celostní péče (11 | 65%)
Rozhledy (2 | 12%)
Recepty (4 | 23%)
Manet Olympie.jpg
Renoir Akt v slunci 1876.jpg
Renoire Koupající se ženy 1888.jpg
Toulouse Lautrec Dvě přítelkyně 1894.jpg

Následující seriál je věnován ženám, které překročily magickou hranici 50 let. Ženám, které celý život obětovaly své rodině a nyní stojí na rozcestí. Hnízdo je prázdné! Všechno, co prožívaly až doposud, se najednou rozplynulo jako sen. A možná, že si mnohá myslí, že lepší část života skončila a je nutné jen trpně očekávat příchod stáří. V nejlepším případě máte manžela, který je vám oporou, ale také prožívá svou dobu stárnutí. V tom horším případě jste osamělá.

Ale v obou případech, když se vaše rodina zmenšila, protože dospělé děti si už zařídily svůj život, musíte něco změnit. Je to opravdu tak! Jedna etapa života skončila a druhá přichází. Je na vás, milé dámy, zda přijmete dary, které Vám nyní život přináší již ve zralém věku a nebo se podáte klamnému pocitu, že ˝už nemá cenu se namáhat˝.
Nezapomeňte, že Váš organismus prochází změnami. Prožíváte hormonální rozlad, který má vliv na Vaše pocity, na Vaše momentální nálady. A uvědomte si, že svůj pocit prázdnoty, třeba i nevědomě nahrazujete něčím, co Vám škodí. Ať je to přemíra jídla, které jste si nikdy nemohly dopřát, protože jste si musely hlídat linii. Je to i alkohol a možná i antidepresiva, kterými se snažíte potlačit stavy smutku, osamění, možná i pocity chybějícího pocitu lásky, které se Vám dostávalo v dobách, kdy jste byly mladé. Cítíte, že jste se v podstatě uvnitř sama sebe nezměnila a proto Vám chybí najednou naplnění Vaší ženské přirozenosti. Snažíte se naplnit pocity prázdnoty prací, ale to Vám způsobuje stav vyčerpanosti a nakonec i nenaplnění. Co dál? Ptáte se. Nevím …

Nový životní program

Proč? Protože nikdy nelze ničím nahradit přirozenost, která si říká o nový program. Pokud však chcete tento program ˝spustit˝, musíte se nad sebou hluboce zamyslit a zjistit, zda jste schopné na tuto obtížnou cestu vykročit. Proč je to obtížné? Ve skutečnosti byste neměly pociťovat strach, ale radost. Protože strach, obavy a nejistota Vás bude odrazovat a nebo nutit se vrátit k zaběhaným stereotypům, mezi které patří řada zlozvyků.

A ty si nyní vypočítáme:

A) Udržování styků s lidmi, kteří podobně jako vy, nejsou schopni opustit stereotypy. Tím se utěšujete a místo, abyste prováděly změny, tak zapadáte do pasivity. Nekladete si otázky o svém způsobu života, ale přizpůsobujete se svému okolí. Ke své škodě! Na vašem pracovišti se příliš přátelíte se svými kolegy, aniž je dobře znáte. Svěřujete se a tak čím dál lépe spějete k tomu, by v určité chvíli někdo zneužil vašich slabších stránek a spustil vůči vám teror.

B) Místo aktivního života podléháte pocitům únavy a tak se spíš věnujete zírání na podřadné televizní programy, než sobě, svému sebevzdělávání a vyhledávání přínosnějšího trávení volných chvil. Pociťujete stav bezvýchodnosti a přicházíte o rozvoj vašeho duševního života. Dostavuje se stav deprese, protože máte důvodný pocit, že upadáte!

C) Bezmyšlenkovitě se přejídáte potravinami, hlavně ve večerních hodinách, které mají spoustu kalorií, pijete přeslazené nápoje a tak si nevytváříte stravovací program, vhodný pro stav Vašeho organismu. A to děláte hlavně večer, kdy máte konečně klid! A vaše váha neutěšeně stoupá!

D) Nemáte zaběhnutý spánkový režim, buď mnoho spíte a nebo málo. Zatěžujete se zbytečnými starostmi, které stejně v noci nevyřešíte a tak nemůžete usnout. Pokud se uchýlíte k používání prášků na spaní, pak se ráno probouzíte stejně tak unavená, jako večer, když jste šla spát. A jste ve stresu, protože Vás to zpomaluje!

E) Možná, že udržujete milostný vztah, který už dávno nemá pro vás smysl a vy se tak bojíte samoty, že raději v něm zůstáváte i s vědomím, že vám škodí po citové stránce. Ubíjí ve vás city a pocit lásky, jako životodárné síly, se ztrácí. A to vás vrhá zpět, místo dopředu!

Pokud máte to štěstí, že žijete v manželství, pak máte nakročeno k tomu, abyste se pokusila vrátit svůj partnerský život do dob, kdy jste byli ještě bezdětní a milovali jste se, nevědomí si reality, která vás dva očekává. A svému manželovi hodně dlužíte, neboť vám věnoval svůj život!

F) Máte plný byt zbytečných věcí, ale říkáte jim památky a nemáte sílu se jich zbavit. Tím se vám komplikuje úklid a uspořádání věcí, které nyní potřebujete mít na dosah. Na tyto zbytečné věci se snáší prach. A pomalu a jistě nejste schopna udělat pořádek, který by uvedl vaše prostředí, pro vás tak důležité, do harmonie. Vyhoďte všechno, co nepotřebujete! Vaše muzeum k ničemu není a není nikoho, kdo by vaše ˝exponáty˝ oprašoval.

G) Máte doma zásoby potravin, protože jste byla zvyklá mít při ruce všechno, co jste potřebovala pro vaření pro více lidí. Jste spořivá a tak nic nevyhodíte. A potraviny, jako mouka, podléhá zkáze. Po kuchyni vám létají moly. Místo toho, aby jste udělala v kuchyňské lince pořádek a skutečně si pořídila to, co opravdu máte jíst a ne, co myslíte, že tam máte mít, tak se vám skříňky chaoticky zaplňují. Nemáte přehled!

H) Vaše koupelna, která by se nyní mohla stát vaším královstvím, je plná načatých krabiček krémů a jiných přípravků, které nepoužíváte. Je nevzhledná, nepořádná. A tak si svou koupel ani neužíváte. Nepřemýšlíte nad tím, že byste měla svou pleť osvobodit pravidelnou kosmetikou a trochu přemýšlet, co je pro vás opravdu vhodné. A tak dřív, než vám nějaký krém způsobí kožní problémy, zkuste si udělat řádnou inventuru ve vašich zásobách a zjednodušte si vlastní ošetřování pleti opravdu účinnými prostředky!

Tak co tomu říkáte? Že vás navádím k provedení revoluce ve vašem životě? A proč ne? Zasloužíte si to, protože budete nakonec šťastná a spokojená sama ze sebou. Jestli tedy máte chuť pokračovat v četbě a nechat se trochu inspirovat dalším pokračováním.

Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
(c) Maura and Eleonora, 2010
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one