Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

Stránky tělesné, duševní a citové harmonie

Jaká témata máte v oblibě?

Celostní péče (11 | 65%)
Rozhledy (2 | 12%)
Recepty (4 | 23%)
Monet Most v Argenteiulu 1874.jpgPůst je období, kdy abstinujeme od jídla na kratší nebo delší dobu. A toto činíme za určitým účelem. Půst je nejstarší přírodní léčba, nejvíce efektivní a přitom nejlevnější způsob léčení nemocí. PŮST JE UZNÁVANÝM ZÁKLADNÍM KAMENEM PŘÍRODNÍ MEDICÍNY. 

Půst je spolehlivou léčebnou metodou

Dr. Arnold Eheret, zakladatel dietního léčebného systému, ho popisuje jako "přírodní , univerzální a všemocný prostředek léčení "  a    "příroda je příčinou všech hojení a léčení. " 

Půst je jedním z nejstarších zvyků. Veškeré náboženské systémy předepisují na delší dobu striktní půst. Světci ve středověku kladli velký důraz na tuto metodu. 

 
Půst byl též obhajován školou přírodního filozofa, Asclepiada snad  více než  před dvěma tisíci lety. Na základě anamnézy byl považován za jednu z nejvíce spolehlivou léčebnou metodu. Hippocrates, Galen, Paracelsus a mnoho dalších skvělých lékařů půst předepisovali. I moderní lékaři úspěšně využívali tento systém léčby k mnoha onemocněním.

Co nám způsobuje přejídání?

Častou příčinou všech nemocí je hromadění odpadu a jedovaté věci v  subjektu, který vyplývá z přejídání. Většina osob, jedí příliš mnoho a následná sedavá  povolání, která neumožňuje dostatečnou a správnou cvičení pro využití tohoto velkého množství potravin. Tento přebytek zatěžuje trávicí ústrojí a vytváří si v něm svou zásobárnu nečistot a jedů. Trávení a vylučování se zpomaluje a jinak funkční činnost organismu se vychyluje. 

Proč člověk onemocní?

Onemocnění je vlastně proces, který je snahou organismu se zbavit nečistot a na to je jediný lék – hladovění. Příroda má neustálou tendenci se zbavovat cizorodých látek a tak i nemoc je způsob, jak si organismus pomáhá k tomu, aby se zbavil odpadu, který jsme špatnou životosprávou do něho nahrnuli.  

Metody půstu

Nejlepší, nejbezpečnější a nejefektivnější metodou hladovění je pít šťávy nalačno. Podle Dr. Rangar Berg, odborník na výživu praví:  "Během půstu tělo spálí a vyloučí obrovské množství nahromaděných odpadů. Můžeme si pomoci tento očistný proces zlepšit tím, že pijeme alkalickou šťávu místo  vody. Pití šťávy  je proto nejlepší formu půstu. " 

Vitamíny, minerály, enzymy a stopové prvky v čerstvé, syrové zeleninové a ovocné šťávě  - to je velmi přínosné pro normalizaci všech procesů v těle. Dodávají tělu vlastní možnost k léčebné aktivitě a regeneraci buněk. Tím se urychluje obnova. Všechny džusy  by měly být připraveny z čerstvého ovoce bezprostředně před pitím. Konzervy nebo zmrazené šťávy by neměly být používány vůbec.

 Čerstvé šťávy lze ředit čistou vodou. Pokud se dostavuje zvracení anebo průjmy, je vhodné pití šťáv ukončit a jíst vařenou zeleninu s obsahem vlákniny, špenát, červenou řepu, dokud se tělo nevrátí do normálu.

Půst někdy způsobuje stav nespavosti, které mohou být  překonány teplou koupelí, zahříváním nohou a pití jedné skleničky teplé vody. 

Přínos půstu 

Půst poskytuje fyziologický odpočinek trávicím orgánům a rychle se vyvíjí také proces pro omlazování organismu. 
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
(c) Maura and Eleonora, 2010
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one