Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

Stránky tělesné, duševní a citové harmonie

Jaká témata máte v oblibě?

Celostní péče (11 | 65%)
Rozhledy (2 | 12%)
Recepty (4 | 23%)
Co je to WELNESS a jak se v tom vyznat? Je využitelná pro všechny, a nebo pouze pro některé jedince? Čím prospívá a komu může škodit? Jak si můžeme pomoci sami? Kolik to stojí?

Tyto otázky si může klást každý, který narazí na tento termín. Rubrika nazvaná WELLNESS vás provede po metodách a požitcích, které WELLNESS přináší.

Indická masáž hlavy

Lifting obličeje

Lymfodrenáž

Masáž obličeje

Moxování

Moxování je součástí tradiční čínské medicíny, kde se využívá tepla a kouře z léčivé moxy. Zahřívají se akupunkturní body a tím se stimulují nebo léčí dané orgány. Dochází k prohřátí a uvolnění. Tělo tak dostává potřebnou energii, díky níž se lépe vyrovnává s nemocí a především se předchází jejímu vzniku.

Jedná se o tzv. nepřímou metodu která příjemně prohřívá určité místo – moxy se přikládají do určité vzdálenosti od daného bodu. Pocítíte úlevu nejen díky teplu, ale hlavně díky uvolňujícím se látkám z bylin.

Moxy jsou z pelyňku (Artemisia chinensis). Na většinu lidí působí vůně peliňku uvolňujícím účinkem. Moxování lze tedy považovat i za aromaterapii.

Eexistuje i metoda přímá, kde se moxy přikládají přímo na pokožku.

Medová masáž

Reiki

Reflexní masáže

Thajská masáž

Sauna

Kryoterapie

Při celkové kryoterapii vstoupíte co nejméně odění, například ve spodním prádle do místnosti, která připomíná saunu, ale místo tepla vás čekají extrémní teploty –110°C až –160°C. V místnosti se zůstává maximálně tři minuty. Cílem je vyvolat fyziologickou reakci těla na extremní chlad. Hluboký mráz kryoterapie pacientovi neublíží díky tomu, že uvnitř polarium obsahuje pouze upravený suchý vzduch, technicky absolutně zbavený vlhkosti. Nedochází tedy vůbec ke snížení vnitřní teploty těla, prudce a výlučně se však ochladí jeho povrch, což vyústí v obrovské periferní překrvení, urychlení metabolismu a hojivých procesů.

Celkové působení chladu tlumí především bolest, zánětlivé a degenerativní procesy a navozuje relativní vazodilataci cév – rozšíření cév dosahující čtyřnásobných hodnot oproti stavu před započetím kryoterapie. Rozšíření trvá několik hodin a dochází při něm k výraznému zlepšení metabolismu tkání a rychlejšímu vyplavování škodlivých produktů metabolismu především z myoskeletálního systému. To má za následek urychlení hojení zranění a odstraňování pozůstatků zánětu. Zmírňují se i otoky tkání.

Krocentra navštěvují i profesionální sportovci zejména jako regeneraci po sportovních výkonech a preventivně zdraví lidé – kryoterapie prospívá imunitnímu systému.

Při lokální kryoterapii se aplikuje chlad lokálně na povrch těla, na místa chronických zánětlivých změn, bolestivých afekcí atd.

Aby byla kryoterapie opravdu kryoterapií, je nutné docházet pravidelně. Prvních deset procedur je vhodné absolvovat denně. K dlouhodobému účinku terapie je zapotřebí série dvanácti až dvaceti procedur minimálně dvakrát do roka.

Solná jeskyně

Solná pára

Amma

Amatsu

Bowenova technika

Jávská masáž

Ajurvédská masáž

Aromaterapie

Baňkování

Biotronová lampa

Breusova masáž

Čokoládová masáž

Domova masáž

Hawajská masáž

Masáž probíhá vleže na břiše, masírují se nohy zezadu, následují záda, jako poslední přichází hlava. Na rozdíl od klasické masáže jsou některé prvky obohaceny o masáž předloktími. Důležitý je také rytmus masáže. Tradiční pojetí ukazuje na určitou podobnost tanci, pohyby jsou jednoduché a ladné.

Účinky masáže:

• stimuluje krevní oběh a lymfatický systém,

• hluboce relaxuje a harmonizuje,

• odstraňuje svalovou bolest, únavu a napětí,

• uvolňuje kloubní spojení,

• pomáhá detoxikaci organismu.

Horké kameny

Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
(c) Maura and Eleonora, 2010
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one