Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

Stránky tělesné, duševní a citové harmonie

Jaká témata máte v oblibě?

Celostní péče (11 | 65%)
Rozhledy (2 | 12%)
Recepty (4 | 23%)

Následující bylinná směs může pomoci obnovit tuto rovnováhu při mužské menopauze dochází. Vysvětlíme si složení směsi a popíšeme si bylinky, z kterých je směs složená.

Divoké Yam 

Divoké Jam byl používán již po staletí jako léčivé bylinky,  které Aztec a Mayové používali pro celouřadu onemocnění, včetně k léčení mnoha ženských problémů a ke zmírnění bolesti rodičky. Z výzkumu vyplývá, že je to velmi mocný prvek alternativní medicíny, který obsahuje velké množství  steroidních saponátů, hlavně Dioscin, který je široce používán pro výrobu progesteronu a dalších steroidních léků používaných jako antikoncepce a při léčbě různých onemocnění pohlavních orgánů, stejně jako v jiných chorob, jako je astma a artritida. Použává se kořen.  A odvar z kořene  se použává ke zmírnění zmírnění mnohých  příznaků menopauzy. Rovněž se používá k léčbě syndromu podrážděnosti střev, zánětu žaludku, křečovitých bolestí při podráždění žlučníku, při bolestivé menstruaci, a v malých dávkách je zvláště užitečné při léčbě nevolnosti těhotných žen.  

Black Cohosh jako potravinový doplněk 

Je bylina, která se prodává v Americe jako potravinový doplněk. Používá se pro návaly a další menopauzální příznaky. Tato bylina byla podroběna podrobnému výzkumu, ale nutno říci, že výsledky výzkumu nejsou dostatečné  pro mezopausíůní symptomy.  Národní centrum pro doplňkové a alternativní medicíny (NCCAM) v National Institutes of Health , určuje,  zda je léčba s  Black  cohosh vede ke snížení četnosti a intenzitě návalů a dalších menopauzálních symptomů.V roce 2001, americká vysoká škola porodníků a gynekologů  však usoudila, že  především na základě konsensu a znaleských posudků může být rostlina  užotečná při krátkodobém horizontu (6 měsíců nebo méně), pro ženy s vazomotorickémi příznaky menopauzy.Přestože několik nežádoucí účinků byly ohlášeny, dlouhodobé bezpečnostní údaje nejsou k dispozici.

Co je to Black Cohosh?

Black Cohosh pochází z rodu pryskyřníků,  je to vytrvalá rostlina, která pochází ze Severní Ameriky.  Je také známa pod názvy: black snakeroot, bugbane, bugwort, rattleroot, rattletop, rattleweed a macrotys. Hmyz se bylině vyhýbá. 

Přípravky z black cohosh

Přípravky z černého cohosh jsou vyrobeny z  kořenů a oddenků (podzemní stonky). Přípravek je znám jako  je Remifemin, kteráýobsahuje extrakt z 20 mg kořene v jedné tabletě. Výrobce změnil složení tohoto přípravku zroztoku (root extrahuje etanolu , 60% objemu ) na tablety (root extrahuje isopropyl alkoholem , 40% objemu), což komplikuje srovnání výsledků výzkumu. 
 Výtažky z black cohosh jsou standardizované na 26-deoxyactein  (chybně uváděných v odborné literatuře jako 27-deoxyactein), člen skupiny chemických látek známých jakosaponiny . Komerčně dostupné přípravky black cohosh obvykle obsahují 1 mg  triterpenových saponinů (vyjádřeno jako 26-deoxyactein), v každém je 20-mg dávky extraktu. 

Používání Black cohosh u Amerických Indiánů

Black cohosh byl použit v severoamerických Indiánů jako lék proti nevolnosti, na gynekologické poruchy, poruchy ledvin, proti  malárii , proti revmatismu a na bolesti v krku . 

Saw Palmetto 

Saw Palmetto, jehož botanický název je Serenoa repens, je k prodeji široké veřejnosti především pro léčbu benigní hyperplazie prostaty nebo BPH. 

Název byliny

Bylina je známa jako  repens Serenoa. Jinde ve světě je známa jako  Sabal serrulatum, Sabal serulata, Sabalis serulata, Sabalis serulatae, Serenoa serrulata, Serenoa serrulatae a mnoho dalších rod / druh synonyma. Saw Palmetto je  obecný název, je jím označována bylina jako Sabal, Sabal fructus, fructus Serenoae, Sägepalme, Sägepalmenfrüchte, a další synonyma po celém světě.  Saw Palmetto je malá, minimálně rotoucí rostoucí, trpasličí-palma, nacházející se zejména na Floridě. Léčivé části  Saw Palmetto jsou čerstvé zralé plody (ovoce) a sušené zralé bobule. Bobule, která když dozraje, je jasně oranžové až purpurově téměř černé vejčité, 3 cm dlouhé obsahují:
Steroly: včetně beta-sitosterol, beta-sitosterol-3-O-glykosidů, beta-sitosterol-O-diglucoside, beta-sitosterol-estery mastných kyselin a jejich glykosidů, např. beta-sitosterol-3-O-myristát, beta- sitosterolu-3-O-(6-O-myristyl-beta-glykosidů)
Flavonoidy: včetně isoquercitrin, kaempferol-3-O-glykosidů, rhoifolin
Ve vodě rozpustné polysacharidy (galactoarabane s uronové kyselina)

Mastné oleje: volné mastné kyseliny

Užitečnost  Saw Palmetto 

Podle soudobého amerického tisku je Saw Palmeto podávána jako tinktura z bobulí a rozdrcených semen a použává se na úlevu od prostatických potíží a má ještě další afrodiziakálí vlastnosti.Saw Palmetto se používá především k léčbě stavů spojených s benigní hyperplazií prostaty (BPH).Několik faktorů jsou uznávány jako hrají významnou roli v rozvoji benigní prostatické hyperplazie (BPH). Za prvé, funkce varlat a kritickou úroveň androgenů jsou nezbytné pro vývoj BPH. Za druhé, změna prostaty androgen metabolismu dojde, že podporuje hromadění dihydrotestosteron (DHT), a třetí, zvýšení poměru plazmatických estrogenů na androgeny.

Nedávný klinický výzkum prokázal, že Saw Palmetto jako extrakt je prospěšný v benigní prostatické hyperplazie (BPH). J Dnes, Saw Palmetto zůstává nejprodávanějším  přírodním prostředkem na  poruchy prostaty.  V poslední době se také použává v léčbě androgenní alopecie (padání vlasů). Je možné, že  brání nebo zpomalují členění testosteronu na dihydrotestosteron, a tak je možné zabránit nebo minimalizovat předčasnou plešatost. Žádné zdravotní rizika nebo vedlejší účinky nejsou známy ve spojení s řádnou správu určených terapeutických dávkách. Žaludeční stížnosti po příjmu byly pozorovány v ojedinělých případech.

Damiana  (Turnera diffusa )

Použití:
afrodisiakum (větší účinky byly zaznamenány u žen, doporučuje se čaj 1–2 hodiny před pohlavním stykem pro větší prožitek) 
na depresi
nedostatek testosteronu ( vhodné pro sportovce a na posilování)
zvětšená prostata
impotence, neplodnost a frigidita
menopauza
zánět močových cest
posiluje nervový systém
menstruace
 
Damiána je malý keř s malými žlutými květy se silnou vůní připomínající heřmánek. Tradičně se pěstuje v Mexiku a Střední Americe.
Mezi mexickými bylinkáři je damiána velmi ceněná jako afrodisiakum a uklidňující přípravek.

Oves 

Listy maliny

Zkombinujte stejné části všech bylin. Buď můžete vyrobit tinkturu, čaj a nebo kapsli.  Bere se jednou nebo dvakrát denně po dobu čtyř dnů jednou týdně, po celkovou dobu tří měsíců.To pomůže zmírnit náladovost a podrážděnost. Požávání včelího pylu a  včelího pylu a mateří kašičky denně je posílí účinek.  Ve většině případech hormonální nerovnováhy u mužů, by měly být používány stejné byliny, které léčí hormonální nerovnováhy u žen.Rozšířené použití se nedoporučuje, ale stačí dva až tři měsíční cykly. 

Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
(c) Maura and Eleonora, 2010
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one