Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

Stránky tělesné, duševní a citové harmonie

Jaká témata máte v oblibě?

Celostní péče (11 | 65%)
Rozhledy (2 | 12%)
Recepty (4 | 23%)

Muži a bylinky

I.
Ano, příroda je nejen štědrá k ženám, ale také pamatuje na muže. I reprodukční systém mužů, stejně jako u žen potřebuje zvláštní podporu. A ta může být poskytována cestou bylinné terapie. Nikdy nesmíme zapomínat na to, že stejně jako ženy, mají i muži své zváštní zdravotní potřeby,
Muži se často obávají přiznat, že potřebují pomoci se zdravím a tak raději mlčí. Ale je třeba jim vycházet vstříc a diskutovat s nimi o jejich pocitech, které souvisí s tělesným a duševním zdravím. Stejně jak to platí pro ženy, i muži, pokud se rozhodnout využívat alternativní medicíny

Pravidelná životospráva
I muži mohou držet diety a provádět cvičení, které budou posilovat jejich organismus a tak mohou přistoupit k alternativní léčbě. Celostní lékaři radí:
1.Jezte každý den, abyste si vypěstovali tento potřebný zvyk
2.nesedejte jen u televize a počítače, ale nejděte sílu vyjít ven a projít se
3.Běhejte po schodech nahoru a dolů, nevyužívejte pouze výtah
4.Choďte pěšky vždy, pokud máte příležitost

Odborní lékaři, pracující v alternativní medicíně soudí, že sexuální aktivita mužů je podmíněna fyzickou kondicí. A proto radí, aby muži si ji uchovávali tak, že budou vyhledávat všechny možnosti, jak své tělo aktivně zapojovat do fyzického cvičení a doknce jim navrhují, aby si sestavovali program na pravidelnou fyzickou aktivitu. Dokonce i muži, kteří jsou zdravotně postižení a nebo trpí nějakou nemocí, si musí najít způsob, jak zachovat fungující části těla. Ať je to již plavání či jiné, pro ně sestavené cvičení.

Mužská menopauza
O mužské menopauze se mnoho nehovoří a to neprávem. Je to stejné jako u žen, i když průběh u žen je někdy dramatičtější. Nicméně, i u mužů, jakož i u žen dochází k podobným změnám. Tyto změny jsou způsobeny hormonálními rozlady, neboť hladina testosteronu a estrogenu kolísá.. Bylinné léčby, spolu s dietou a cvičením, může přispět ke zmírnění příznaků, a pomáhají vyvážit zmatené hormony a obnovit harmonii mysli, těla a ducha. 
1b251c55baa107effa6422e7d1ed803d.gif.png

Formule pro mužskou menopauzu

II.
Následující bylinná směs může pomoci obnovit tuto rovnováhu při mužské menopauze dochází. Vysvětlíme si složení směsi a popíšeme si bylinky, z kterých je směs složená.
Divoké Yam 
Divoké Jam byl používán již po staletí jako léčivé bylinky, které Aztec a Mayové používali pro celouřadu onemocnění, včetně k léčení mnoha ženských problémů a ke zmírnění bolesti rodičky. Z výzkumu vyplývá, že je to velmi mocný prvek alternativní medicíny, který obsahuje velké množství steroidních saponátů, hlavně Dioscin, který je široce používán pro výrobu progesteronu a dalších steroidních léků používaných jako antikoncepce a při léčbě různých onemocnění pohlavních orgánů, stejně jako v jiných chorob, jako je astma a artritida. Použává se kořen.  A odvar z kořene se použává ke zmírnění zmírnění mnohých příznaků menopauzy. Rovněž se používá k léčbě syndromu podrážděnosti střev, zánětu žaludku, křečovitých bolestí při podráždění žlučníku, při bolestivé menstruaci, a v malých dávkách je zvláště užitečné při léčbě nevolnosti těhotných žen. 

Black Cohosh jako potravinový doplněk 
Je bylina, která se prodává v Americe jako potravinový doplněk. Používá se pro návaly a další menopauzální příznaky. Tato bylina byla podroběna podrobnému výzkumu, ale nutno říci, že výsledky výzkumu nejsou dostatečné pro mezopausíůní symptomy. Národní centrum pro doplňkové a alternativní medicíny (NCCAM) v National Institutes of Health , určuje, zda je léčba s Black cohosh vede ke snížení četnosti a intenzitě návalů a dalších menopauzálních symptomů.V roce 2001, americká vysoká škola porodníků a gynekologů  však usoudila, že především na základě konsensu a znaleských posudků může být rostlina užotečná při krátkodobém horizontu (6 měsíců nebo méně), pro ženy s vazomotorickémi příznaky menopauzy.Přestože několik nežádoucí účinků byly ohlášeny, dlouhodobé bezpečnostní údaje nejsou k dispozici.
Co je to Black Cohosh?
Black Cohosh pochází z rodu pryskyřníků, je to vytrvalá rostlina, která pochází ze Severní Ameriky.  Je také známa pod názvy: black snakeroot, bugbane, bugwort, rattleroot, rattletop, rattleweed a macrotys. Hmyz se bylině vyhýbá.
Přípravky z black cohosh
Přípravky z černého cohosh jsou vyrobeny z  kořenů a oddenků (podzemní stonky). Přípravek je znám jako je Remifemin, kteráýobsahuje extrakt z 20 mg kořene v jedné tabletě. Výrobce změnil složení tohoto přípravku zroztoku (root extrahuje etanolu , 60% objemu ) na tablety (root extrahuje isopropyl alkoholem , 40% objemu), což komplikuje srovnání výsledků výzkumu. 
Výtažky z black cohosh jsou standardizované na 26-deoxyactein  (chybně uváděných v odborné literatuře jako 27-deoxyactein), člen skupiny chemických látek známých jakosaponiny . Komerčně dostupné přípravky black cohosh obvykle obsahují 1 mg triterpenových saponinů (vyjádřeno jako 26-deoxyactein), v každém je 20-mg dávky extraktu. 

Používání Black cohosh u Amerických Indiánů
Black cohosh byl použit v severoamerických Indiánů jako lék proti nevolnosti, na gynekologické poruchy, poruchy ledvin, proti  malárii , proti revmatismu a na bolesti v krku . 

Saw Palmetto 
Saw Palmetto, jehož botanický název je Serenoa repens, je k prodeji široké veřejnosti především pro léčbu benigní hyperplazie prostaty nebo BPH. 
Název byliny
Bylina je známa jako  repens Serenoa. Jinde ve světě je známa jako  Sabal serrulatum, Sabal serulata, Sabalis serulata, Sabalis serulatae, Serenoa serrulata, Serenoa serrulatae a mnoho dalších rod / druh synonyma. Saw Palmetto je obecný název, je jím označována bylina jako Sabal, Sabal fructus, fructus Serenoae, Sägepalme, Sägepalmenfrüchte, a další synonyma po celém světě.  Saw Palmetto je malá, minimálně rotoucí rostoucí, trpasličí-palma, nacházející se zejména na Floridě. Léčivé části Saw Palmetto jsou čerstvé zralé plody (ovoce) a sušené zralé bobule. Bobule, která když dozraje, je jasně oranžové až purpurově téměř černé vejčité, 3 cm dlouhé obsahují:
Steroly: včetně beta-sitosterol, beta-sitosterol-3-O-glykosidů, beta-sitosterol-O-diglucoside, beta-sitosterol-estery mastných kyselin a jejich glykosidů, např. beta-sitosterol-3-O-myristát, beta- sitosterolu-3-O-(6-O-myristyl-beta-glykosidů)
Flavonoidy: včetně isoquercitrin, kaempferol-3-O-glykosidů, rhoifolin
Ve vodě rozpustné polysacharidy (galactoarabane s uronové kyselina)
Mastné oleje: volné mastné kyseliny
Užitečnost Saw Palmetto
Podle soudobého amerického tisku je Saw Palmeto podávána jako tinktura z bobulí a rozdrcených semen a použává se na úlevu od prostatických potíží a má ještě další afrodiziakálí vlastnosti.Saw Palmetto se používá především k léčbě stavů spojených s benigní hyperplazií prostaty (BPH).Několik faktorů jsou uznávány jako hrají významnou roli v rozvoji benigní prostatické hyperplazie (BPH). Za prvé, funkce varlat a kritickou úroveň androgenů jsou nezbytné pro vývoj BPH. Za druhé, změna prostaty androgen metabolismu dojde, že podporuje hromadění dihydrotestosteron (DHT), a třetí, zvýšení poměru plazmatických estrogenů na androgeny.
Nedávný klinický výzkum prokázal, že Saw Palmetto jako extrakt je prospěšný v benigní prostatické hyperplazie (BPH). J Dnes, Saw Palmetto zůstává nejprodávanějším přírodním prostředkem na poruchy prostaty. V poslední době se také použává v léčbě androgenní alopecie (padání vlasů). Je možné, že brání nebo zpomalují členění testosteronu na dihydrotestosteron, a tak je možné zabránit nebo minimalizovat předčasnou plešatost. Žádné zdravotní rizika nebo vedlejší účinky nejsou známy ve spojení s řádnou správu určených terapeutických dávkách. Žaludeční stížnosti po příjmu byly pozorovány v ojedinělých případech.
Damiana  (Turnera diffusa )
Použití:
afrodisiakum (větší účinky byly zaznamenány u žen, doporučuje se čaj 1–2 hodiny před pohlavním stykem pro větší prožitek) 
na depresi
nedostatek testosteronu ( vhodné pro sportovce a na posilování)
zvětšená prostata
impotence, neplodnost a frigidita
menopauza
zánět močových cest
posiluje nervový systém
menstruace
 
Damiána je malý keř s malými žlutými květy se silnou vůní připomínající heřmánek. Tradičně se pěstuje v Mexiku a Střední Americe.
Mezi mexickými bylinkáři je damiána velmi ceněná jako afrodisiakum a uklidňující přípravek.
Oves 
Listy maliny
Zkombinujte stejné části všech bylin. Buď můžete vyrobit tinkturu, čaj a nebo kapsli. Bere se jednou nebo dvakrát denně po dobu čtyř dnů jednou týdně, po celkovou dobu tří měsíců.To pomůže zmírnit náladovost a podrážděnost. Požávání včelího pylu a včelího pylu a mateří kašičky denně je posílí účinek. Ve většině případech hormonální nerovnováhy u mužů, by měly být používány stejné byliny, které léčí hormonální nerovnováhy u žen.Rozšířené použití se nedoporučuje, ale stačí dva až tři měsíční cykly. 
923ef7d3dc9f0a43b391b1f6609043e5.jpg
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
(c) Maura and Eleonora, 2010
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one