Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

Stránky tělesné, duševní a citové harmonie

Jaká témata máte v oblibě?

Celostní péče (11 | 65%)
Rozhledy (2 | 12%)
Recepty (4 | 23%)

Tonizace pleti

180px-Pepper091.jpg
Důkladné vyčištění pleti odstraňuje více než make-up, špínu a buněčné pozůstatky. Odstraňuje také proužky kůže z ochranné vrstvy. Tonery, osvěžovače, a astringents obnovuje pH rovnováhu kůže, odstraňuje veškerý zbývající make-up, který nebyl běžným způsobe vyčištěn mastnými čističemi, nebo mýdlem..

Používáme tonery, které mají svíravý účinek. Tím se uzavřou póry, napnou kůži, a udrží ji, aby nebyla vystavena mnohým toxinům, které jsou obsaženy ve vzduchu nebo slouží proti jiným škodlivým látkám znečišťujících životní prostředí.
K dispozici je mnoho tonerů. Nedoporučují se výrobky, které obsahují alkohol. Alkohol totiž vysušuje pokožku a poškozuje rozpustný kolagen pod povrchem kůže.

Bylinné tonizační prostředky a esenciální oleje

000016896049.jpg
Do tonerů se dávají byliny, jako je vilín, doplněný vitamínem E, dále se používá šalvěj, citron, měd, citron, břečťan. kopřiva a lopuch.

Esenciální oleje jsou nejjemnějšími tonizačními prostředky. Pro citlivou a suchou pleť je vhodná růžová voda, nebo voda s vilínem, které tvoří základ osvěžovačů. Osvěžovačem buď vlhčíme pleť pomocí zvhlčeného tamponu a nebo je přímo aplikujeme postřikováním na pleť.

Bylinné čaje jsou také ideálními tonery. Uvařte šálek vody, spařte heřmánek, měsíček, šípky nebo kopřivu (můžete použít i bylinné čajové sáčky), přidejte 2 kapky pomerančového nebo levandulového oleje a nechte vychladnout. Mastná pleť pak potřebuje infuze z jalovce nebo lemongrassu vzhledem k tomu, suchá kůže pak potřebuje esenciální olej z růže a santalu.
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
(c) Maura and Eleonora, 2010
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one