Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

Stránky tělesné, duševní a citové harmonie

Jaká témata máte v oblibě?

Celostní péče (11 | 65%)
Rozhledy (2 | 12%)
Recepty (4 | 23%)

BYLINNÁ PLEŤOVÁ MASKA NA RADIKÁLNÍ ZLEPŠENÍ PLETI.

Smícháme stejným dílem (1-2 hrsti) květ lípy, květ černého bezu a květ heřmánku. V porcelánové nebo skleněné misce zalijeme takovým množstvím vroucí vody aby vznikla kašovitá směs. Necháme trochu vychladnout, ještě teplou směs zabalíme do gázy nebo řídkého plátna a vytvarujeme tak, aby se dala přiložit na obličej. Po přiložení dotvarujeme, necháme působit 20 minut. Pak tvář umyjeme teplou vodou a vetřeme polomastný krém. Výluh z květů černého bezu můžeme používat také jako pleťovou vodu na uhrovitou pleť, nálev z květů heřmánku má také použití jako čistící pleťová voda . Heřmánek se nedoporučuje osobám, které jsou na něj citlivé, těm může způsobit podráždění, proto se před prvním použitím heřmánku doporučuje citlivost vyzkoušet na malém kousku pleti.

Krém včelí královny

Krém včelí královny
Půl lžičky včelího pylu, lžíce destilované vody, 4 lžíce glycerínu, 4 lžíce nastrouhaného včelího vosku, pul sklenice jemného oleje (např. Mandlový nebo slunečnicový) Pyl nasypeme do vody a rozmícháme, aby se úplně rozpustil. Do kastrolku nalijeme glycerín, včelí vosk, olej a pomalu ohříváme a mícháme, až se vosk rozpustí. Vychladlou směs dáme do mixéru a pomalu přidáváme vodu s pylem. Mixujeme na vysokých otáčkách 1 minutu. Takto získaný krém nalijeme do čisté nádobky a necháme vychladnout.

Maska z mrkve a podmáslí

PLEŤOVÁ MASKA Z MRKVE A PODMÁSLÍ
Množství: jedno použití. Suroviny: 2 lžíce čerstvé mrkvové šťávy, 2 lžíce podmáslí v prášku nebo mléka v prášku. Mrkvová šťáva obsahuje vitamin A, podmáslí má stahující a čistící vlastnosti.
Mrkvovou šťávu smícháme s podmáslím, abychom získali hladkou hmotu. Nanášíme ji na očištěnou pleť a necháme působit 10 -15 minut. Pak opláchneme obličej vlažnou vodou a osušíme ručníkem

Krém s olejem z vlašských ořechů

KRÉM s OLEJEM Z VLAŠSKÝCH OŘECHŮ
Olej z vlašských ořechů smíchaný s vitaminem E je vhodný k ošetřování pleti kolem očí.
Množství: 1/2 sklenice.
Suroviny: 2 lžičky nastrouhaného včelího vosku,
4 lžičky kokosového oleje,
4 lžičky oleje z vlašských ořechů,
2 lžičky růžové vody.

V ohnivzdorné nádobce smícháme včelí vosk a oleje. Směs zahříváme pomalu v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni až do úplného rozpuštění. Během míchání přidáme růžovou vodu, pak směs přelijeme do jisté nádoby. Aby během chlazení nedošlo k oddělení oleje od vody,je nutno krém ještě 1-2krátpromíchat.

Regenerační noční balzám

REGENERAČNÍ NOČNÍ BALZÁM
Množství: 180 g. Tento balzám můžeme používat bud' pro denní ošetření pleti nebo jako noční krém.
Suroviny: čtvrt lžičky čisté sody,
půl sklenice destilované vody,
1 lžíce vitaminu E,
2 lžičky mandlového oleje,
1 lžička oleje z vlašských ořechů,
čtvrt lžičky oleje z pšeničných klíčků,
půl lžičky medu,
1 lžíce nastrouhaného včelího vosku.
V ohnivzdorné nádobě rozpustíme ve vodě sodu a odstavíme. V jiné skleněné nádobě smícháme oleje, med, včelí vosk a vložíme do vodní lázně. Zahříváme tak dlouho, dokud se včelí vosk neroztaví (8 -10 minut). Občas promícháme. Sodu rozpuštěnou ve vodě ohříváme v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni. Pozor - nesmí projít varem! Horkou vodu se sodou sejmeme z plotny a rychle a energicky promícháme s roztaveným voskem a oleji (můžeme také vše rozmixovat). Směs přelijeme do čisté sklenice s těsnicím uzávěrem. Balzám zhoustne během ochlazováni. Vychladlý balzám používáme k ošetření celého těla.

Egyptská pleťová maska

EGYPTSKÁ PLEŤOVÁ MASKA
Množství: na jedno použití.
Suroviny: půl lžičky olivového oleje,
1 lžíce mouky,
čtvrt lžičky mořské soli,
1 lžička plnotučného mléka.
Všechny suroviny mícháme, až vznikne hladký krém. Masku naneseme na obličej a krk a rovnoměrně rozetřeme. Necháme 15minut působit. Nakonec pleť pečlivě opláchneme studenou vodou a utřeme dosucha.
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
(c) Maura and Eleonora, 2010
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one