Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

Stránky tělesné, duševní a citové harmonie

Jaká témata máte v oblibě?

Celostní péče (11 | 65%)
Rozhledy (2 | 12%)
Recepty (4 | 23%)

KRÁSA ČLOVÉKA

DSCF1166.JPG
Krásu člověka tvoří dvě důležité věci: jas jeho očí a lesk jeho pokožky. To říká ajurvéda a tak to chápeme i v naší době. Nezávisí, jestli člověk odpovídá dobovému ideálu krásy. Naopak, osoba, která odpovídá ideálu krásy, a přitom o sebe nepečuje, vypadá zpustle a nepřitažlivě. Tak, a nyní se budeme zabývat tím, jak vypadat přitažlivě.

Hygiena pokožky

Aa_paleacea@orchid.gif.png
Mýdlo je dnes pokládáno za nejlepší prostředek očisty těla. Proti tomu nemůže nikdo nic namítat. Mýdlo má však tu vlastnost, že kůži velmi vysušuje a mnoho Indů to ví. Lidé v Indii nosí do svých koupelen s mýdlem také olej. To je jedna z možností, jak se bránit proti vysoušení kůže mýdlem. A protože i mýdla s obsahem oleje nestačí kůži znovu promazat, doporučuje se, tělo po spláchnutí mýdla ještě promazat oleje. Lze jen doporučit, abyste si nakapali olej do mýdlové pěny na rukou a tím se pak umývat. Mýdlo si dobře vybírejte. I na našem trhu je k dostání Savon de Marsseille. Je vyráběno ze 100% přírodních složek s přísadou palmového oleje. Používá se na ruce, příp. na jemné prádlo. Pozor, pokud trpíte suchostí pokožky, ale platí to pro všechny: sprchové gely a pěny do koupele vysušují pokožku.Tyto tekutiny totiž ulpívají na kůži a nedají se dlouho smýt.
84359 M mARSELSKÉ MÝDLO.jpg

MLÉKO I V KOSMETICE

pet_mleko.gif.png

Popovídejme si o mléku

Z nutričního hlediska se jedná zejména o mléčné bílkoviny, především o tzv. syrovátkové nebo „sérové“ bílkoviny a dále o kasein.
Mléčné bílkoviny jsou, stejně jako bílkoviny slepičího vejce, vysoce biologicky hodnotné. Světovou zdravotnickou organizací jsou brány jako standard biologické hodnoty pro hodnocení bílkovin, protože se nejvíce blíží složením bílkovinám lidským (s koeficientem 0,97 až 0,98).
Obsah bílkovin v mléce činí v průměru 3,4 % (z toho 2,8 % kaseinu, 0,5 % albuminu a 0,1 % globulinu). Biologicky cenné jsou především sérové bílkoviny. Kasein, kterého je nejvíce, vykazuje u člověka ochrannou funkci pro jaterní buňky a ovlivňuje značně růstovou aktivitu. Byl obviňován z podílu na zvýšení rizika nemocí srdce a cév u člověka, ale šlo o nepřesný výklad výsledků získaných na králících krmených neobvykle vysokými dávkami kaseinu. U člověka takové účinky kasein nemá díky jiným procesům při trávení než u králíků. Kasein je hlavní bílkovinou v tvarohu.
Zastoupení bílkovin v mléce, dále zinku a lysozymu se podílí na zvýšení imunitních reakcí organismu (tj. jeho obranyschopnosti). V mléce se vyskytují také polypeptidy a malé množství nukleotidů. I tyto látky se podílejí na ochranných pochodech v organismu.
Při spotřebě mléka a mléčných výrobků je nejzávažnějším problémem z výživového hlediska obsah tuku. Mléčný tuk, resp. tuk kravského mléka, a tím tedy i máslo, obsahuje nejvyšší podíl nasycených mastných kyselin ve srovnání s jinými běžně užívanými živočišnými tuky. Část těchto nasycených mastných kyselin tvoří kyseliny s krátkým řetězcem a jsou tedy snadno stravitelné. Další nasycené mastné kyseliny jsou látkami, které mohou způsobit při vyšší spotřebě zdravotní rizika, zejména se zřetelem k výskytu onemocnění srdce a cév. Nenasycené mastné kyseliny jsou v mléce zastoupeny kyselinou olejovou (s 1 dvojnou vazbou - asi 20 až 25 % z celkového množství mastných kyselin) a z vícenenasycených mastných kyselin, kterých je v mléčném tuku 1 až 5 %, má hlavní zastoupení kyselina linolová. Mléčný tuk obsahuje též asi 5 % tzv. trans forem nenasycených mastných kyselin, které však mají obdobné účinky jako nasycené mastné kyseliny.

Mléko pro kosmetické účely

07.jpg
K tomu, abyste si mohli mléko připravit ke kosmetickým účelům, stačí Vám 150 ml mléka. Takovým množstvím potřete hravě celé tělo. Pro kosmetické použití můžeme tvrdit, že mléko velmi dobře čistí kůži, vysouší ji a kůže po něm vypadá leskle a měkce.

Mléko k ošetření pleti

Anacardium_occidentale.jpg
Vyrobte si domácí zkrášlující prostředek. Je to velmi jednoduché. Vyrobte si pastu z mléčného škraloupu a nastrouhaných mandlí, nebo také mandlového prášku. Nejlépe se k tomu hodí čerstvé surové mléko. Mléko uvařte, až začne chladnout, tak se utvoří na jeho povrchu mléčný škraloup.Pěkně opatrně ho seberte a zamíchejte do něho mandlový prášek. Naneste pastu na obličej a nechte nějakou dobu působit, Až pasta zaschne, opatrně ji seškrabte z obličeje a umyjte si obličej teplou vodou. Nezoufejte, pokud nemáte čerstvé mléko. Použijte mléko homogenizované. Ale pozor. Při homogenizaci dochází k rozbití tukových částic v mléce a tím zabránění jejich usazování na hladině (jako můžeme pozorovat např. u smetany nebo u některých jogurtů). Homogenizované mléko vaříme na mírném plameni, dokud nezhoustne. Hrnec může být při vaření odkrytý. Získáme tak zahuštěné mléko, které můžeme pak promíchat mandlemi. Taková pasta se hodí na suchou a mastnou pleť, tvář po masce je hebká a zářící.

Jak budeme postupovat pro celkové hygieně

Acacallis_cyanea@orchid.jpg
Čistěte si všechny části těla. Umyjte si hlavně dobře místa mezi prsty, v podkolenních jamkách s v podpaží a za ušima, mezi nohama, na nohou a kloubech. Kůži bychom měli dobře namasírovat, buď rukama nebo měkkým masážním kartáčem. Oživíte si kůži, rozproudíte krev a tělo získá lesk.

Smysl a technika čištění kůže, broušení pleti

DSC01080.JPG
Čištění kůže je důležité, protože odstraňuje odumřelé buňky z povrchu pokožky. Rovněž odstraní prach a nečistoty, které tlumí průchodnost pórů na kůži. Pokud dovolíte, aby se na kůži hromadil prach, pak ucpáváte póry, blokujete sekreci žláz a váš organismus není schopen bojovat s infekcemi a toxickými látkami.

Přírodní mýdla a čističe

Můžete si udělat dobré kožní čisticí prostředky z přírodních produktů. Například z výrobků, které obsahují rostlinné oleje, jako kokosový olej a vodu, v kombinaci s tukem, a umožnit mu se rozpustit a spláchnout z obličeje. Tak očistíte pleť. Efektivní čisticí prostředky mohou obsahovat řadu různých rostlinných olejů, včetně kokosu, sezamu, nebo palmového oleje. Jedná se o bezpečné a účinné čistící prostředky a mají relativně nízké pH. Kyselina stearová poskytuje kůži perlovou pevnost. Dalšími z ekologických produktů, které jsou stále užitečné pro péči o pleť, jsou vyrobeny z mořských řas. Vysoký obsah minerálních látek z mořských řas stimuluje cirkulaci, pomáhá odstranit toxiny vázané v kůži a zanechává pokožku hladkou. Řasy mohou také posilovat imunitu a hojení funkce kůže tím, že poskytne potřebné minerály.

Broušení pleti

Brusiva pomáhají čistit povrch pokožky tím, že odstraní mrtvé buňky a nečistoty mechanickou cestou. Doporučujeme, abyste používali jemná brusiva. Hrubost brusiva se liší. Například může být velmi jemné, mírné základy ovesných vloček nebo mleté mandle. Některé přípravky mohou obsahovat však hrubší materiály, jako je oxid křemičitý nebo jemný písek nebo skořápky mandlí, meruněk nebo vlašských ořechů
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
(c) Maura and Eleonora, 2010
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one